Generalnie nie brakuje osób zmagających się z tym właśnie schorzeniem. Co istotne, rwa kulszowa dotyka nie tylko starszych, ale również coraz młodszych. W jakich sytuacjach objawy szczególnie nie powinny być bagatelizowane? Kiedy rwa kulszowa musi być zgłoszona lekarzowi?
Na czym polega rwa kulszowa? Bardzo często ten problem dotyka starszych. Statystyki dają jednak do zrozumienia, że to schorzenie jest również kłopotem relatywnie młodych. Warto zauważyć, że rwa kulszowa najbardziej daje się we znaki w ciągu dwóch, trzech pierwszych dni ataku. Później najtrudniejsze objawy do zniesienia powinny ustąpić. Oczywiście przy założeniu, że pacjent unika wykonywania rozmaitych aktywności fizycznych. Tak samo trzeba stawiać na odpoczynek – w odpowiedniej pozycji. Co jeszcze jest ważne, aby objawy w miarę szybko ustąpiły? Chodzi również w tym momencie o stosowanie odpowiednich leków niesteroidowych. Jeżeli jednak dolegliwości nie ustępują, a jest wręcz przeciwnie, to warto byłoby zgłosić się do lekarza rodzinnego. On zaś zastanowi się, czy czasami nie jest konieczna konsultacja neurologiczna itp. Wiele faktów na ten temat znajduje się na stronie internetowej https://rwa-kulszowa.com.pl/rwa-kulszowa-kiedy-do-lekarza/.
Jeżeli zaś zaczynają pojawiać się niepokojące sygnały neurologiczne, to także nie ma co zwlekać. W tym przypadku dobrze byłoby zasadniczo od razu udać się na Szpitalny Oddział Ratunkowy, czyli tak zwany SOR. Warto mieć na uwadze, że coraz więcej osób tak właśnie postępuje.
Jest to zaś dobre podejście do tematu. Wszak takie objawy, jak między innymi nietrzymanie moczu, nietrzymanie kału, sztywność, drżenie, czy mrowienie nie mogą być traktowane po macoszemu! Na SOR-ze można zaś liczyć w takiej sytuacji na skonsultowanie swojego przypadku z lekarzem neurologiem. Kiedy jeszcze warto rozważyć takie właśnie konkretne rozwiązanie? Jeżeli Twój stan zdrowia się nie poprawia, a wręcz pogarsza. To zawsze kiepski znak. Własnego zdrowia nie powinno się zaś bagatelizować. Należy zatem jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Aby fachowiec od tego konkretnego zagadnienia mógł ocenić, co dokładnie się dzieje. Jest to szczególnie ważne, jeżeli pojawiają się objawy towarzyszące. Takie, jak między innymi gorączka itd.
W jakich jeszcze momentach nie można bagatelizować tego aspektu? Należy zauważyć, że dużo osób decyduje się na wizytę u lekarza, kiedy potrzebują zwolnienia. To może prozaiczny, aczkolwiek bardzo ważny powód. Nie da się generalnie ukryć, że rwa kulszowa wymaga odpoczynku. Zwolnienie powinno być wystawione na okres od trzech do siedmiu dni. Tak się zazwyczaj dzieje. Nie zawsze jest zaś możliwe, aby takie zwolnienie było wystawione w trybie zdalnym. Pamiętaj, że czasami rwa kulszowa powstaje na skutek wypadku komunikacyjnego itp. Wtedy trzeba iść do lekarza, aby sprawdzić, czy nie ma jeszcze jakichś innych niepokojących symptomów. Nigdy zaś nie zapominaj o odpowiedniej rehabilitacji. Polecanym rozwiązaniem jest zaś na tej płaszczyźnie amerykańska metoda ARP. Dlaczego? Jest ona skuteczna, bezpieczna i dobierana indywidualnie do konkretnego przypadku!