Czy pęseta do kleszczy to skuteczna metoda?

czy-peseta-to-skuteczna-metoda

Gdzie najczęściej pojawiają się kleszcze? Nie tylko na terenie lasów. Oczywiście, w takich lokalizacjach tych szkodliwych pajęczaków nie brakuje. Okazuje się, że kleszcze przebywają również na przykład w okolicach akwenów wodnych. Tak samo jest uwzględniając zagajniki, łąki, trawniki, pastwiska, przydomowe ogrody itp. Często ma miejsce taka sytuacja, że zauważamy na swoim ciele kleszcza. Niestety, dużo ludzi w tym momencie stosuje różne domowe sposoby na pozbywanie się takich insektów. Między innymi jest to pęseta do kleszczy. Czy to jednak rzeczywiście optymalny wybór? Postaramy się dokładnie przeanalizować ten temat w ramach poniższego artykułu.

Niektórym wydaje się, że bez żadnego problemu poradzą sobie z takimi pajęczakami. Warto jednak nabrać trochę pokory, ponieważ sprawa jest naprawdę poważna. Trzeba zwrócić uwagę na aspekt, jak kleszcze nie powinny być pod żadnym względem usuwane. Na pewno nie wolno tego robić gołymi palcami. Poza tym tego typu pajęczaki nie mogą być wyciskane. Następnym istotnym czynnikiem jest tutaj to, że insekty nie mogą być smarowane masłem, alkoholem lub olejem. Tak samo jest biorąc pod uwagę takie ciecze, jak benzyna lub inne środki dezynfekujące. Jak zatem widać, niektórym przychodzą do głowy różne dziwne pomysły, prawda? Na dodatek jeszcze owady z tej grupy nie mogą być zgniatane w ciele lub przypalane i wydłubywane przy pomocy rozgrzanego druta. Niektórym wydaje się, że efektywnym sposobem jest natomiast pęseta do kleszczy. Z jednej strony rzeczywiście można poradzić sobie z usunięciem pajęczaka przy pomocy takiego konkretnego narzędzia. Trzeba jednak naprawdę mieć tutaj sporo szczęścia. Wystarczy bowiem jeden nieostrożny ruch, aby doszło do rozerwania pasożyta. To natomiast pewne kłopoty zdrowotne. Chodzi nam o takie dolegliwości, jak między innymi babeszjoza, borelioza, kleszczowe zapalenie mózgu. Wydaje się zatem, że tutaj nie wolno pozwolić sobie na ryzyko. W związku z tym pęseta do kleszczy to na pewno nie jest optymalne rozwiązanie.

Co zatem warto stosować w tej sytuacji? Dobrym wyborem jest specjalistyczny zestaw Kick The Tick® expert składający się z dwóch bardzo ważnych elementów. Jednym z nich jest przyrząd do usuwania tych pajęczaków. Posiada on dwie końcówki, aby bez żadnego problemu można było je dopasować do gabarytów krwiopijcy. Ponadto Kick The Tick® expert to również środek, który ma na celu zamrozić pasożyta. Należy wziąć pod uwagę czynnik, że usuwanie pajęczaków przy pomocy tego zestawu jest niezwykle proste i mało skomplikowane. W związku z tym pęseta do kleszczy powinna być odłożona po prostu na bok. Lepiej zastosować  dobrej jakości zestaw. Na początku pasożyt musi być zamrożony. Następnie trzeba chwycić go możliwie jak najbliżej skóry. W dalszej kolejności owad musi być pociągnięty energicznie do góry. Istotne jest również to, aby po wykonaniu tego domowego zabiegu zastosować odpowiedni płyn aseptyczny albo wodę utlenioną – w miejscu wykonania wkłucia.

bawariamotors.pl/bmw/nowe-samochody/bmw-x4/