Wycieczki na weekend ze Szczecina: co zwiedzić?

Mieszkasz w Szczecinie? A może będziesz w tym mieście w najbliższym czasie? Chcesz dowiedzieć się, co warto odwiedzić  w czasie weekendu? Zapoznaj się zatem z kilkoma naszymi propozycjami.

Co ciekawe, bardzo dużo osób uważa, że Szczecin leży nad Morzem Bałtyckim. A tak nie jest. Na szczęście niedaleko znajduje się wiele atrakcji. Warto się zatem z nimi zapoznać. Jeśli chcesz, to możesz w trakcie weekendu wybrać się na przykład do Międzyzdrojów. To bardzo popularny polski kurort wypoczynkowy. Znajduje się on zaś mniej więcej 100 kilometrów od Szczecina. A to oznacza, że pokonanie tej trasy samochodem zajmie Ci około 150 minut. Nie da się ukryć, że w czasie trwania okresu wakacyjnego Międzyzdroje są bardzo oblegane. Nie każdemu to zaś pasuje. Dlatego sporo osób decyduje się na wypad do tej lokalizacji w pozostałych miesiącach. Dzięki temu można zobaczyć fajne rzeczy, a jednocześnie nie trzeba przejmować się bardzo dużymi tłokami, czy kolejkami. Co tutaj zasługuje zaś na szczególną uwagę? Na pewno szerokie plaże oraz Woliński Park Narodowy. Chcesz dowiedzieć się jeszcze kilku innych kwestii na ten temat? W takim razie wejdź na artykuł ze strony https://olivinapark.pl/aktualnosci/wycieczki-na-weekend-ze-szczecina-gdzie-warto-sie-wybrac-103.

Co jeszcze warto odwiedzić? Mieszkasz w Szczecinie? Chcesz się jednak wyrwać z tego miasta chociaż na kilka dni? W takim razie na pewno warto przemyśleć wizytę w Rewalu. To wyjątkowo popularna miejscowość wypoczynkowa na mapie Polski, która znajduje się w województwie zachodniopomorskim.

Ile zajmuje trasa ze Szczecina do tej lokalizacji? Co najwyżej dwie godziny. Co można tam zobaczyć? Nie tylko plaże, morze itd. Warto skierować swoje kroki w kierunku Trzęsacza. To zaś mała miejscowość, gdzie znajdują się ruiny gotyckiego kościoła – z przełomu XIV oraz XV wieku. Na terenie miejscowości Rewal możesz zaś na przykład spacerować po plaży, podziwiać piękne widoki, czy wsłuchiwać się w szum morza, który jest bardzo relaksującym dźwiękiem. Gdzie się jeszcze można wybrać biorąc pod lupę wycieczki na weekend ze Szczecina? Całkiem niedaleko znajduje się też Kołobrzeg. Trasa także zajmie Ci około 120 minut, czyli niewiele. Kołobrzeg to miejscowość uzdrowiskowa. Jest ona wyjątkowo popularna wśród turystów. Nie brakuje tutaj między innymi plaż, morza, czy wielu atrakcji i zabytków.

Co jeszcze możesz rozważyć? Bardzo dużo osób decyduje się na odwiedzenie Szczecinka. Tak samo, jak Świnoujścia. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest Niechorze. To piękna miejscowość wypoczynkowa. Znajduje się ona w województwie zachodniopomorskim, w gminie Rewal oraz powiecie gryfickim. Można tutaj też zarezerwować sobie nocleg. Dla siebie i pozostałych towarzyszy wakacji. A Olivina Park oferuje bardzo nowoczesne, przestronne domki nad morzem do wynajęcia. Mają one nawet około 70 metrów kwadratowych powierzchni. Są świetnie wyposażone. W ich skład wchodzą między innymi dwie łazienki, 3 sypialnie i bardzo nowoczesna kuchnia. Jest ona w pełni wyposażona. Klienci mogą także korzystać z ogrzewania elektrycznego, klimatyzacji, czy dodatkowo wynająć dla siebie miejsca parkingowe (dwa).