Kredyt hipoteczny – co wpływa na zdolność kredytową?

Musicie koniecznie wziąć kredyt hipoteczny? To jedyna opcja, aby kupić wybrane przez Was nieruchomości Zielona Góra? Z jednej strony nie brakuje banków, które oferują tego typu produkty finansowe. Druga strona medalu jest taka, że nie każdy otrzymuje konkretne kredyty hipoteczne. Wpływa na to zbyt niska zdolność kredytowa. Co przyczynia się do występowania takich sytuacji? Jakie czynniki wpływają na niską zdolność kredytową?

Macie na oku pewne mieszkania w Opolu? Kłopot jest taki, że kosztują o wiele więcej niż macie na swoim koncie bankowym? Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie brakuje ludzi, którzy w takiej sytuacji decydują się na kredyt hipoteczny. Co negatywnie wpływa na zdolność kredytową? Najlepiej mają osoby, które pracują na podstawie umowy o pracę. Wszystko dlatego, że jest to jednoznaczne z najbardziej stabilnym wynagrodzeniem. Banki po prostu mają świadomość, że taka osoba będzie miała z czego płacić raty każdego kolejnego miesiąca. Nawet jeśli zostaniesz zwolniona czy zwolniony, to zawsze możesz liczyć na okres wypowiedzenia. Poza tym będziecie mieli czas, aby znaleźć nowe miejsce pracy itp. Najgorzej w tym aspekcie oceniane są osoby, które chcą kupić mieszkania itp. a jednocześnie pracują na podstawie umowy o dzieło czy zlecenie itp. Nie da się ukryć, że nie jest to stabilne zatrudnienie. Tak naprawdę oczywiście tacy ludzie w każdym miesiącu mogą być zwolnieni…

O czym jeszcze warto pamiętać analizując ten konkretny temat? Na pewno trzeba zwrócić uwagę na fakt, że gorszą zdolność kredytową mają osoby, które posiadają na utrzymaniu kilkoro ludzi. Co ciekawe, pewna osoba może zarabiać mniej, ale jeśli jest samotna, to ma stosunkowo większy dochód każdego kolejnego miesiąca. Zarabiacie dość dużo? Druga strona medalu jest taka, że macie na utrzymaniu żonę w ciąży, a także dwójkę innych jeszcze dzieci, które cały czas się uczą i jeszcze nie pracują? To oznacza, że są pod Waszymi skrzydłami. W związku z tym Wasz dochód jest liczony na kilka osób. Co jeszcze wpływa na zdolność kredytową? Nie da się ukryć, że banki analizując wniosek biorą pod uwagę historię kredytową. Najlepiej postrzegane są osoby, które nie mają w tym momencie żadnych innych pożyczek. Najgorzej zaś tacy Polacy, którzy we wcześniejszym okresie brali już kredyty czy pożyczki i mieli spore kłopoty z terminowym spłacaniem. Może po prostu okazać się tak, że ich wniosek zostanie rozpatrzony negatywnie. Banki nie będą chciały bowiem ryzykować, że w przypadku kredytu hipotecznego historia po prostu po raz kolejny się powtórzy.