Aktywne wakacje w Bukowinie Tatrzańskiej – TOP 5 atrakcji w pobliżu Term BUKOVINA

Planujesz wakacje w górach i szukasz miejsca, które połączy relaks z aktywnym wypoczynkiem? Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce dla Ciebie! Oprócz cudownych Term BUKOVINA, gdzie możesz zanurzyć się w ciepłych wodach termalnych, w okolicy czeka mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, zarówno dla miłośników pieszych wędrówek, jazdy na rowerze, jak i zimowych sportów.

W tym artykule przedstawiamy TOP 5 aktywności, które możesz odkryć w bezpośrednim sąsiedztwie Term BUKOVINA. Przygotuj się na zapierające dech w piersi widoki, malownicze trasy i niezapomniane przygody!

Spacer po Bukowinie Tatrzańskiej

Bukowina Tatrzańska to wyjątkowo malownicza miejscowość, która oferuje wiele urokliwych tras spacerowych, w tym w bezpośrednim otoczeniu Term BUKOVINA. Jedną z nich jest szlak przez Wierch Przedomiański. Trasa ta rozpoczyna się około kilometr od BUKOVINA Resort i prowadzi łagodnym, blisko pięciokilometrowym szlakiem. Dzięki niewielkiemu zalesieniu, spacerowicze mogą podziwiać panoramiczne widoki na okoliczne miejscowości oraz majestatyczne szczyty Tatr.

Trasa jest łatwa i dostępna nawet dla niewprawionych piechurów, zajmuje około dwóch godzin, co czyni ją idealnym wyborem na spokojne popołudnie spędzone na łonie natury, zwieńczone relaksem w wodach termalnych Term BUKOVINA.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych atrakcjach Bukowiny Tatrzańskiej, zajrzyj do innego artykułu na blogu, w którym szerzej omawiamy najważniejsze z nich: https://www.termybukovina.pl/blog/top-5-aktywnosci-na-swiezym-powietrzu-w-poblizu-term-bukovina.

Wyprawa do Morskiego Oka

Jedna z najpopularniejszych tras w polskich Tatrach prowadzi z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka, które zachwyca za każdym razem, nawet osoby, które widziały to jezioro już wielokrotnie. Ta malownicza trasa rozpoczyna się zaledwie 11 kilometrów od Term BUKOVINA – do parkingu na Palenicy można dojechać własnym samochodem czy np. jednym z licznych busów.

Szlak liczy około ośmiu kilometrów i jest bardzo łatwy do pokonania, również z małymi dziećmi. Można wybrać tradycyjny pieszy marsz, który zajmuje około 2,5 godziny lub skorzystać z konnych fasiągów, które dowożą turystów na Włosienicę, skąd do Morskiego Oka pozostaje tylko 20 minut spaceru.

Rada: Po drodze warto zatrzymać się przy Wodogrzmotach Mickiewicza – urokliwych wodospadach, które są niezwykle fotogeniczne, a w upalny dzień zapewniają odrobinę ochłody.

Trekking do Rusinowej Polany

Mniej uczęszczany, ale równie piękny szlak prowadzi z Palenicy Białczańskiej na Rusinową Polanę. Trasa zajmuje około 40 minut i jest łatwa do pokonania, co czyni ją idealną dla rodzin z dziećmi, które chcą odkryć dla siebie nowe miejsca w Tatrach.

Dlaczego warto? Dla widoków! Te z Rusinowej Polany zapierają dech w piersiach. Ambitnym polecamy także przedłużenie sobie wycieczki o wejście na wspaniałą widokowo Gęsią Szyję.

Wycieczki rowerowe

To jedna z najlepszych aktywności w pobliżu Term BUKOVINA, z której z pewnością zechcą skorzystać miłośnicy jazdy na dwóch kółkach. Warto wiedzieć, że tuż przy naszym kompleksie basenowym przebiega trasa wyścigu Tour de Pologne oraz 250-kilometrowy szlak rowerowy wokół Tatr.

Nieco dalej znajdują się urokliwe trasy rowerowe, w tym fantastyczna VELO CZORSZTYN, która liczy 27 kilometrów i biegnie wokół Jeziora Czorsztyńskiego, będąc częścią większego szlaku rowerowego wokół Tatr.

Rada: Tuż przy trasie znajdują się wypożyczalnie rowerów, dlatego nie trzeba wcale zabierać własnego sprzętu.

Zimowe aktywności

Bukowina Tatrzańska to bardzo popularny kurort narciarski, który zimą przyciąga wielu miłośników białego szaleństwa. Połączenie relaksu na termach z uprawianiem narciarstwa jest idealnym pomysłem na ferie, również dla całej rodziny, ponieważ w bezpośredniej okolicy Term BUKOVINA nie brakuje atrakcyjnych, rodzinnych ośrodków narciarskich.

Wymieńmy tylko:

  • Kotelnicę Białczańską w Białce Tatrzańskiej – ośrodek oferuje 14 km starannie przygotowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności, zaspokajając potrzeby zarówno początkujących, jak i zaawansowanych narciarzy.
  • Rusiń-SKI – ośrodek położony na Wierchu Rusińskim w Bukowinie Tatrzańskiej, jest idealny dla rodzin z dziećmi, oferuje łatwe trasy, doskonałe dla początkujących i uczących się narciarstwa.
  • Grapa SKI w Czarnej Górze – to typowo rodzinny ośrodek narciarski z czterema malowniczymi i niewymagającymi trasami zjazdowymi. Na terenie kompleksu działa szkółka oraz przedszkole narciarskie, a także karczma widokowa, co czyni go idealnym miejscem dla rodzin stawiających pierwsze kroki na stoku.
  • Olczań-SKI – ośrodek mieści się w centrum Bukowiny Tatrzańskiej, oferuje cztery różnorodne wyciągi narciarskie: trzy orczykowe i jedną kolejkę krzesełkową.
  • Jurgów SKI – to dynamicznie rozwijająca się stacja narciarska na Podhalu, oferująca siedem tras o łącznej długości 4,5 km. Stacja zyskuje popularność wśród narciarzy szukających dobrze przygotowanych tras, na których można osiągnąć wysokie prędkości.
  • Koziniec SKI w Czarnej Górze, niedaleko Bukowiny Tatrzańskiej, zapewnia bardzo dobre warunki narciarskie i niewielkie kolejki do wyciągów. Główną atrakcją jest czteroosobowa kolejka linowa, przewożąca do 2400 narciarzy na godzinę.

Szczegółowe omówienie oferty najlepszych stacji narciarskich w gminie Bukowina Tatrzańska znajdziesz w osobnym artykule na naszym blogu.

Podsumowanie

Jak widzisz nie brakuje pomysłów na aktywności na świeżym powietrzu w bezpośredniej bliskości Term BUKOVINA lub w relatywnie niewielkiej odległości od naszego kompleksu basenowego. Co ważne, jest to znakomity kierunek na wyjazdy we dwoje czy z całą rodzinną przez cały rok.